SOLNÁ JESKYNĚ SANTÉ

Vítejte na stránkách solné jeskyně Santé. Naše solná jeskyně je v provozu již od roku 2007 a díky našim dlouhodobým zkušenostem můžeme zaručit ty nejlepší služby na trhu.

Solná terapie (neboli „haloterapie“) je známá od pradávna a využívá přírodních léčivých účinků vdechování aerosolových mikročástic přírodní soli (jako minerálu NaCl), sůl působí antibakteriálně. Haloterapie se nejdříve prováděla v přírodních solných dolech pod zemí (jedním z nejznámějších je solný důl Wieliczka nedaleko Krakova). Avšak nárust civilizačních chorob způsobil, že kapacity přírodních solných dolů již nedostačovaly potřebám lidstva. Od 70. let 20. století se tak začaly objevovat první solné jeskyně také na povrchu.

Solnou jeskyni mohou bez rozdílu věku navštěvovat všichni, od těch úplně nejmenších dětí, přes dospělé, maminky, těhotné, kojící až po seniory. Solné jeskyně jsou vhodné i pro sportovce, kteří potřebují dočerpat minerály.

Mikroklima v solné jeskyni přípomíná klima přímořské oblasti. Je typické vysokou koncentrací mikročástic soli a stopových prvků. Největší účinek na lidský organismus mají jeskyně vybudované ze solných segmentů z Mrtvého moře.

Pobyt v solné jeskyni působí pozitivně na široké spektrum zdravotních problémů. Máme zkušenost s tím, že pobyty u nás působí dobře zejména alergikům, astmatikům, lidem s chronickým onemocněním průdušek a lidem trpícím nemocemi horních a dolních cest dýchacích. Návštěva solné jeskyně se také doporučuje osobám trpícím poruchami imunitního systému, poruchami krevního oběhu nebo poruchami nervového systému (stres, přepracování, stavy vyčerpání, deprese atd.) a lidem se sníženou funkcí štítné žlázy. Pobyty u nás léčí i nejrůznější kožní problémy (ekzém, lupénka). V neposlední řadě, návštěva solné jeskyně pročišťuje pleť, vyhlazuje vrásky a zpomaluje stárnutí. Je to také skvělý způsob relaxace.

Podrobnější informace o naší solné jeskyní a jak to u nás funguje naleznete v odkazu „Co nabízíme“, pododkaz „Solná jeskyně“.

Pokud chcete vědět, jak to u nás vypadá, klikněte, prosím na youtube odkaz níže:

www.youtube.com/watch?v=0x7YiU0EM44

 

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat. Náš milý školený personál Vám rád poradí a zodpoví jakékoli otázky.

Tešíme se na Vaši návštěvu.

Tým Santé


 

Kontaktujte nás

NOVINKY

17/12/2020 22:50
Vážení klienti, s politováním vás musíme informovat, že navzdory dodržování všech hygienických...
30/11/2020 22:56
Vážení klienti, rádi bychom vás informovali, že od čtvrtka 4.12. budeme opět otevřeni pro...
18/10/2020 00:16
Vážení klienti, připravujeme pro vás velmi zajímavý seminář, který bude probíhat v přímo v...

Fotogalerie

Contact

sante.holzova@seznam.cz Solná jeskyně Santé
Holzova 21
Brno-Líšeň, 628 00

544 211 753 / 605 701 673
mimo pracovni hodiny: 728 862 387

Provozní doba: Dočasně uzavřeno z rozhodnutí vlády
sante.holzova@seznam.cz